بورس تهران

بازار بورس تهران یا بازار سرمایه همون جاییه که علیرغم انتقادات زیادی که عامه ی مردم در چند سال اخیر نسبت بهش داشتن می تونه یکی از ایمن ترین گزینه های سرمایه گذاری های کوتاه، میان و بلندمدتی شما باشه؛ البته به شرطی که با سیکل های ورود و خروج نقدینگی های بزرگ تا حد خوبی آشنا باشید. در غیر این صورت این بازار با توجه به محدودیت هایی نظیر دامنه ی نوسانات روزانه، یک طرفه بودن (سود فقط ناشی از صعود قیمت)، ساعت کاری کم تر نسبت به بازارهای جهانی(که البته بعضا مورد استقبال برخی سلایق هم هست)، وابستگی های بعضا سیاسی و اجتماعی و …. ممکنه شما رو از خودش دفع کنه.

اکثر افرادی که در برهه ای وارد بورس شده و ضررهای سنگینی کردند، همون کسانی هستند که بدون آموزش حرفه ای و فقط با تکیه بر چند پکیج اینترنتی مقدماتی، کانال های سیگنال، سبدگردانی های غیر اصولی و یا سایر موارد، سودای یک شبه ثروتمند شدن یا تصور جاماندگی از پیشگامان این بازار رو داشتند و در بدترین زمان ممکن وارد بورس شدند. وگرنه، اگر با ساز و کار بازار سرمایه به خوبی آشنایی داشته باشید، در تمام شرایط، حتی بازار خرسی (نزولی) می تونید ازش به عنوان یک منبع درآمد فعال یا غیر فعال استفاده کرده و به اون به دید یکی از امن ترین گزینه های سرمایه گذاری نگاه کنید.

به بازار بورس یا سایر بازارهای سرمایه گذاری مثل دلار، طلا و ارزهای دیجیتال با هر دیدی که نسبت بهشون دارید، اینجوری نگاه کنید که اگه بازی سرمایه گذاران حقوقی یا همون سیکل های جریان نقدینگی رو خوب تشخیص بدید، نونتون توی روغنه، پس عباراتی نظیر “بخر بنداز یه گوشه” یا “پول توی بورس فقط برای بزرگای بازاره” از پایه غلطن؛ چون در مورد عبارت اول، هرچیزی قیمت مناسبی برای خرید داره و هروقت که ما نقدینگی داریم زمان خرید نیست و در مورد عبارت دوم هم میشه بازی بزرگان رو تا حدود زیادی تشخیص داد و همراهشون از بازار سود گرفت.

بهترین حالت فعالیت در بورس برای شروع کار، استفاده از اون به عنوان یک منبع درآمد غیر فعاله؛ یعنی شما شغل خودتون رو دارید و در کنارش در زمان های مناسبی که آموزش می بینید اقدام به سرمایه گذاری می کنید. باز هم تأکید می کنیم که باید آموزش ببینید تا در زمان های مناسب بتونید ورود و خروج خودتون رو کنترل کنید و این آموزش صرفا با دو تا کندل و فیبوناچی و الیوت میسر نمیشه. کمی که گذشت و سرمایه ی خودتون رو رشد دادید، می تونید آروم آروم این منبع درآمد رو برای خودتون به صورت فعال دربیارید که البته در کنارش حتما پیشنهاد میشه از پتانسیل های بازارهای جهانی نظیر کریپتوکارنسی و فارکس هم به خاطر مزایایی نظیر درآمد دلاری، دوطرفه بودن بازار، ساعات کاری بیشتر، نقدینگی در گردش بزرگتر، موقعیت های معاملاتی بیشتر و … حتما کمک بگیرید.

این که چجوری مسیر حرفه ای شدن در بورس رو طی کنید و این مسیر چند سال برای شما زمان ببره، همون چیزیه که بهای اون عمرتونه؛ ما توی فارکسپلود کمکتون می کنیم به شکلی کاملا متفاوت و متمایز، سرمایه گذاری توی بورس رو یاد بگیرید و بهترین گزینه ها رو انتخاب کنید و اگر هم زمانی موقعیتی در بازار نبود، تا رؤیت موقعیت های تیپ بعدی صبوری کنید. شما خیلی زود با بورس دوست خواهید شد و کسب درآمد از این بازار رو در اولویت قرار میدید.